Informace pro občany - Odstávka systému pro nabírání žádostí a předávání občanských průkazů a cestovních dokladů

op

V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a cestovních dokladech bude ve dnech 24. prosince až 31. prosince 2015 odstávka systému pro nabírání žádostí o vydání občanských průkazů a cestovních dokladů a jejich předávání. Důvodem tohoto přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují odstávku systému.

Podávat žádost o vydání občanského průkazu a cestovního pasu a předávat vyrobené doklady bude možné na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností (tedy i na MěU ve Velkém Meziříčí), v hlavním městě Praze na úřadech městských částí nejpozději do 23. prosince 2015 včetně.

Městský úřad Velké Meziříčí upozorňuje občany, kterým končí platnost občanského průkazu v roce 2015 nebo v lednu 2016, aby si o nový doklad požádali co nejdříve (vydání nového dokladu trvá zhruba 30 dní).