info box

Oficiální zprávy

Město pošle do domácností leták s návodem, jak se chovat při živelných pohromách

Pondělí, 11 Březen 2013 17:07

necid 9864

Velkomeziříčská radnice bude v nejbližších dnech rozesílat do domácností leták s návodem, jak se chovat při krizových situacích.

 

"Jde o základní sdělení - typy výstražných hlášení, kde najít informace při povodni, jak má vypadat evakuační zavazadlo a podobně," popisuje leták starosta Radovan Necid.

 

Leták obsahuje popis tří typů výstražného hlášení městského rozhlasu a sirén. Dále podává přesný návod co dělat, když sirény zazní. V dalším oddíle letáku jsou popsány typy povodní, se kterými se Velké Meziříčí může setkat. Čtvrtá část letáku je věnována postupu při evakuaci a balení evakuačního zavazadla. Samozřejmě jsou v letáku i krizová telefonní čísla a kontakty.

 

Leták je složený na velikost běžné vizitky a je určený k dlouhodobému uložení v každé domácnosti. "Ideálním místem je například domácí lékárna. To je typické místo, které v krizové situaci člověk nepomine," říká starosta Necid.

 

Velkomeziříčská radnice leták vydala jako součást opatření, které loni navrhla místní bezpečnostní skupina, ve které kromě krizových specialistů z radnice zasedají také zástupci hasičů, zdravotnických záchranářů a policie. "Doporučili nám mimo jiné nějakou trvalejší formou informovat obyvatele o tom, jak vypadají krizová opatření přímo ve Velkém Meziříčí," popsal Radovan Necid.

 

Formu a velikost letáku radnice převzala z podobného materiálu krajského úřadu. "Malý a skladný sešitek, který se dá rozložit na A4 a popisuje problematiku na schématech a obrázcích nám přišel velmi vhodný," uzavřel starosta.

 

pdfKrizová příručka

 

Sdílet
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Kalendář akcí

Leden 2019 únor 2019
po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Počasí


Novinky e-mailem

Pro odběr newsletteru zadejte prosím Váš e-mail.

Městský web ocenila porota za stálé vylepšování