Oficiální zprávy

Vyčlenili peníze na opravu kaplí a božích muk

Čtvrtek, 11 Duben 2013 10:36

kapleNěkteré kapličky i boží muka ve Velkém Meziříčí by se letos měly dočkat opravy.

Například na opravu kaple svaté Anny nedaleko Tří křížů radní vyčlenili z rozpočtu padesát čtyři tisíc korun. „Je to budoucí turistický cíl Velkého Meziříčí," poznamenal starosta Radovan Necid. K této kapličce se váže příběh. Podle něj v minulosti snad přímo pod touto stavbou byla studánka se zázračnou vodou, která měla údajně pomáhat lidem od očních problémů. Až kaplička projde opravou a bude zkulturněno i její okolí, mohla by se i díky této pověsti stát turistickou zajímavostí.

Opravou by ale měly projít i další kaple. Čtyřiatřicet tisíc korun je vyčleněno na kapličku Sedmibolestné Panny Marie na Vrchovecké ulici a dalších sedmdesát dva tisíc na Štěpánkovu v Hrbově.

„Budeme se snažit získat dotaci i na opravu božích muk na Karlově," jmenoval ještě další plány starosta a dodal, že rozpočet na akci je osmdesát tisíc korun a město by mohlo dostat půlku z této částky.

Martina Strnadová

Hodnocení uživatelů: / 1