14. 4. 2015

hazena logoNeděle 12. dubna 2015

2. liga mužů Morava Jih – 19. kolo

Legata Hustopeče – TJ Sokol Velké Meziříčí 31:24 (14:10)

Proti tradičně kvalitnímu soupeři z Hustopečí se tentokrát našemu týmu nedařilo. Poprvé v jarní části sezóny musel náš manšaft skousnout porážku.

V úvodu utkání byl lepší náš tým, když v 5. minutě jsme vedl 0:3 a soupeř působil zakřiknutě. Nedisciplinovanost v obraně a nedodržování taktických pokynů pomohlo domácím hru vyrovnat. V 16. minutě šly Hustopeče poprvé do vedení. Těžko jsme se probíjeli přes důraznou a dobře organizovanou obranu domácích. Navíc v obranné činnosti jsme byli pomalejší a do šaten se šlo za nepříznivého stavu 14:10.

V druhé půli bylo vyrovnaných pouze devět minut, kdy si obě družstva připsala po pěti brankách. Následně jsme několikrát nastřelili brankovou konstrukci a soupeř své útočné akce proměnil (43. minuta 22:15). S přehledem hrající domácí už nás k ničemu nepustili a pohlídali si vybudovaný náskok s konečným účtem 31:24. Trenér Vaverka k utkání dodal: „Dnes jsme neodehráli dobré utkání, přitom vstup do utkání nám vyšel, ale nedodrželi jsme některé věci v obraně, které jsme si řekli. Soupeř se díky tomu chytil a ukázal svoji kvalitu. Domácí byli bojovnější a šli si za vítězstvím, nám postupně ubýval herní elán a střelecky jsme se trápili."

V příštím utkání doma, 18. dubna od 17 hodin, hostíme družstvo Bohunic „B", které se nachází na chvostu tabulky. Případná výhra nám zajistí historické první místo v 2. lize a posune nás do baráže o první ligu!

7m hody 7/5:1/1, vyloučení 3:6, diváků 70

Sled branek: 0:3, 4:6, 9:8, 12:9, 14:10, 16:12, 22:15, 24:17, 26:21, 31:24

Sestava a branky: Kotík Libor - Necid Miloš (5), Matušík Roman (5), Strašák Pavel (4/1), Večeřa Vítězslav (4), Pavol Živčic (2), Kaštan Jiří (2), Bezděk Jakub (1), Kubiš David (1), Lečbych Jan, Babáček Petr, Kříbala Pavel, Fiala Martin, Pavliš David, trenér Vaverka Vlastimil, vedoucí družstva Vodák Petr.