Koncert amerických spirituálů v Husově domě

23. 6. 2015

04

Českobratrská církev evangelická uspořádala v rámci Grantového systému podpory města Velké Meziříčí koncert mezinárodního vokálního souboru Let´s go. V neděli 7. června v zaplněném Husově domě zazněly americké spirituály v jedinečném podání tohoto hudebního uskupení. Posluchače upoutalo originální provedení zvané „a capella", tedy bez nástrojů. Skupina, která nedávno koncertovala v Londýně, vystoupila v našem městě tomto složení: Marek Šlechta, Tomáš Ludvíček, Oldřich Zeman, Irena Vlasáková a Adrew Lee Davison. Zvláště posledně jmenovaný, zpěvák černé pleti pocházející z americké Oklahomy, který se kromě spirituálů věnuje i jazzovému zpěvu, přítomné doslova uchvacoval svým mimořádným hlasem. Při koncertu došlo na písně ne zcela známé, ale i na ty, které se už do povědomí českých posluchačů dostaly díky zpracování jiných hudebních skupin, např. Deep river nebo Wayfaring stranger. Skupina musela na závěr několikrát přidávat a po skončení koncertu si mohli účastníci zakoupit její nově vydané CD s názvem Grace.

pj

05