info box

Aktuality

Meziříčtí házenkáři v dorostenecké reprezentaci

Foto ReprezentantiV uplynulých dvou týdnech měla sraz nově vznikající dorostenecká reprezentace.

Pod vedením zkušených trenérů Pavla Pauzy a Pavla Hladíka absolvovali přípravný kemp v Břvích u Prahy následně odcestovali pro cenné zkušenosti na silně obsazený turnaj do Francie. Kde se utkaly se stejně starými výběry Francie, Německa a Maďarska. Následně reprezentační kemp pokračoval v nedalekém Novém Veselí, kde kromě tréninků sehráli čeští dorostenci dvě utkání proti dorostencům Slovenska. Martin Janíček se zúčastnil celého programu. O rok mladší Filip Svoboda absolvoval část v Novém Veselí.

Po několika letech máme v mládežnickém výběru zastoupení z našich odchovanců. Naposled byl v mládežnickém výběru Lukáš Horký. Náš oddíl si velmi váží toho, že se podařilo klukům dostat na tuto úroveň a tak jsme kluky požádali o krátký rozhovor.

 

Jak jste se do reprezentace dostali? Toto byl Váš první start v dorostenecké reprezentaci?

FS: Této akci předcházelo už více reprezentačních kempů a srazů, kde měli trenéři možnost vidět větší množství hráčů, z nichž poté vybrali tým na tyto akce. Protože jsem se nezúčastnil turnaje ve Francii, tak jako svoji zatím největší reprezentační akci, bych vyzdvihl turnaj v Polsku, kde jsme skončili na druhém místě, po odehraných zápasech s Maďarskem, Polskem a Slovenskem.

MJ: Ano, turnaj ve Francii byl můj první start v reprezentaci. Prošel jsem několika výběrovými kempy a dostal jsem se do širší nominace, kde je asi 35 hráčů, odkud se na každou akci vybírá 16 hráčů.

 

Zapadli jste do kolektivu dorosteneckého výběru?

FS: V mistrovských utkání jsme všichni velcí rivalové a každý chce zvítězit za svůj klub, v reprezentaci je to jiné a s kolektivem jsem nesmírně spokojený!

MJ: Parta v reprezentaci je super. S většinou kluků se známe z ligy a různých předešlých kempů.

 

Jaké měl nově vznikající tým výsledky?

FS: V Polsku to byla první větší akce našeho týmu, kde jsme se poprvé střetli s ostatními týmy. Nevěděli jsme, co od toho čekat a po jednom prohraném zápase s Maďarskem, které má mnohem více zkušeností a dvou vítězných zápasech se Slovenskem a hlavně s Polskem jsme byli s výkonem spokojeni.

MJ: Ve Francii jsme se utkali s úplnou špičkou světové házené, s domácím výběrem, Německem a Maďarskem. Ani v jednom utkání se nám nepodařilo zvítězit, všechny 3 týmy hráli výborně. Zjistili jsme, jaké máme nedostatky a na čem musíme do budoucna zapracovat. V těchto utkáních jsme získali mnoho zkušeností.

FS: V zápase s Maďarskem šlo vidět, že od turnaje v Polsku náš tým udělal pokrok, ale k výkonům Francouzů a Němců máme ještě hodně daleko.

MJ: V Novém Veselí jsme odehráli dvojzápas se Slovenskem. První zápas jsme těsně prohráli o gól. Druhý zápas se nám zlepšeným výkonem podařilo vyhrát.

FS: Ten první zápas se nám opravdu hodně nepovedl a prohráli o gól, po tomto zápasu jsme se všichni nad sebou zamysleli a odvetu hned druhý den vyhráli o 6 .

 

Jak se Vám dařilo, kolik jste dostávali prostoru na hřišti?

FS: Na této akci v Novém Veselí jsem moc prostoru nedostal, a proto vím, že musím do příštích akcí ještě hodně potrénovat.

MJ: Dostával jsem dost prostoru, za což jsem byl rád.

 

Jak jste se svými výkony v utkáních spokojeni?

FS: U mě osobně jde vidět, že ve hře v reprezentaci ještě nemám takovou lehkost a proto se občas dopouštím chyb, které se mi v Zubří nestávají.

MJ: Myslím, že jsem podal slušné výkony, ovšem vždycky je co zlepšovat.

 

Jak moc byla náročná konfrontace se zahraničními výběry?

FS: Každý takový zápas nás posouvá nahoru a jsem rád, že mám tu možnost se srovnávat s hráči z ostatních zemí. I když je to velmi náročné.

MJ: Na turnaji ve Francii jsme hráli se světovou špičku, viděli jsme, že jsou o dost dál než my. Bylo to dost náročné. Tým Slovenska je zhruba na stejné úrovni jako my.

 

Jak náročné jsou tréninky na reprezentačním kempu?

FS: Jelikož moc srazů není, většina tvrdé práce a zlepšování svých schopností, se musí zvládnout v klubu. Na kempech se spíše trénují kombinace, obrana a celkově se sehráváme v jeden tým.

MJ: Na kempech není čas na kondiční věci. Dělají se jenom kombinace a trénuje se obrana. Na víc není čas.

 

Byli jste nervózní při utkáních?

FS: Byl to jeden z prvních startů v reprezentaci, byl jsem velmi nervózní hlavně z toho, abych neudělal chybu. Doufám, že se to stejně jako po více odehraných zápasech v Zubří zlepší

MJ: Určitá předzápasová nervozita byla ale ne nic hrozného. Potom to všechno opadlo.

 

Jaké jsou plány a cíle reprezentačního družstva dorostenců?

FS, MJ: Největším cílem je umístit se v srpnu 2016 na ME do 11. místa což by znamenalo kvalifikování se na MS.

 

Dostali jste od trenérů nějaké domácí úkoly, na čem byste měli zapracovat?

FS: Trénovat, trénovat a trénovat a tím pádem zlepšovat svoje schopnosti do příštích srazů reprezentace.

MJ: Ano, dostali jsme nějaké rady a úkoly na čem zapracovat, abychom byli připravení na další sraz.

 

Klukům děkujeme za rozhovor a přejeme jim mnoho dalších úspěchů jak v osobním, tak sportovním životě.

 

hazena1

 

Sdílet

Kalendář akcí

Březen 2019 Duben 2019
po út st čt so ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Počasí


Novinky e-mailem

Pro odběr newsletteru zadejte prosím Váš e-mail.

Městský web ocenila porota za stálé vylepšování