Házenkářky si poradily s dalším soupeřem

DSC 0677Sobota – 21. listopadu 2015

1. liga žen – 9. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Házená Jindřichův Hradec 37:26 (18:13)

V posledním domácím zápase podzimní sezóny jsme hostily tým od Vajgaru – Jindřichův Hradec. Družstvo, které před dvěma roky ještě hrálo interligu, prošlo velkou obměnou. S družstvem, které mělo na kontě pouze dva body, jsme se v přípravě setkaly na turnaji a vyšly jsme jako poražené. To jsme ovšem na domácí palubovce nechtěly dovolit.

Prvních deset minut zápasu se hrála vyrovnaná házené. Naše útočné snahy nebyly špatné, ale v obranné činnosti jsme hodně zaostávaly. Zlepšení přišlo až mezi 11. a 15. minutou, kdy jsme vsítily čtyři branky v řadě. V obraně jsme změnily přistupování ke střeleckým spojkám a hned se obraz hry změnil v náš prospěch. Po zbytek poločasu jsme byly lepším týmem, který skóroval prakticky ze všech pozic. Jen občasná nedorozumění na obraně znamenala drobný brankový nárůst i na straně hostí. Poločas jsme tak vyhrály rozdílem pěti branek.

Vstup do druhého poločasu nám vyšel výborně, kdy jsme hned odskočily na rozdíl osmi branek 21:13. Náš obraz hry se neměnil a stále jsme si hrály svoji házenou. Drobné zaváhání přišlo mezi 11. a 16. minutou, kdy jsme šly do útlumu a soupeř se nám přiblížil na dostřel čtyř branek (16. minuta 26:22). Pak ovšem opět nastoupily naše střelecké spojky a opět jsme vedly osmibrankovým rozdílem. Zbytek zápasu byl jasně v naší režii, kdy jsme ho dovedly do jednoznačného vítězství v poměru 37:26.

Holky je třeba pochválit za bojovnost a dobrou obranu. Teď nás čeká přestávka a po ní, v neděli 6. prosince zajíždíme do Olomouce ke svému poslednímu zápasu. Doufáme, že naše hráčky udrží svoji venkovní neporazitelnost.

7m hody 0/1:6/6, vyloučení 4:2, diváků 93

Sled branek: 1:1, 5:2, 5:5, 10:6, 19:9, 16:10, 18:13, 21:13, 25:16, 26:19, 30:22, 36:24, 37:26

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Veronika Syptáková, Jana Šidlová – Hana Kratochvílová (9), Kateřina Hegrová (7), Iva Závišková (7), Lucie Zbožínková (6), Hana Hublová (3), Renata Škrdlová (3), Jitka Plachetská (2), Kateřina Studená, Kateřina Závišková, Michaela Homolová, trenér Radka Matušíková, vedoucí družstva Ing. Stanislav Tvarůžek

Autor fotografie: Jaroslav Hugo.

Text: Jana Šidlová