Sport

22.2. První turnaj bude ve Velmezu

Drama se šťastným koncem.

 

Volejbalové juniory Spartaku čekal ve středu důležitý třetí zápas o pořadatelství prvního z turnajů o záchranu. Bilance s přímým soupeřem byla po víkendu 1:1 na zápasy, sobotní zápas na palubovce soupeře prohráli, v nedělní odvetě však poměrně jasně zvítězili. Na místě tak byl mírný optimizmus, že rozhodující třetí zápas na v domácím prostředí zvládnou. Nakonec se to povedlo, ale byly to nervy.

 

Sp. Velké Meziříčí - VO Příbram   3:2   (-22,-19,11,23,10)

 

Trenérská dvojice Juda, Vašíček měla k dispozici všechny opory. Ze Zlína přijel Uchytil, objevil se i, o víkendu absentující, Krejska a v kádru byla i posila z Havlíčkova Brodu, Matějka. Zápas byl od začátku především o chybách. Naši hráči v polovině úvodního setu vedli 13:10, ale postupně se do jejich hry začínaly vkrádat chybičky a soupeř začínal kousat a postupně si vytvořil slibný náskok 16:19, 18:21. Náš celek ještě srovnal na 22:22, ale přesto se nakonec radoval soupeř.

Druhý set byl obdobný, ale náš celek tahal neustále za kratší konec. Na dostřel se přiblížil až za stavu 19:20, od tohoto stavu však již neuhrál ani bod a především způsob, kterým dohrál koncovku nevěštil nic dobrého. V těchto chvílích byli kluci hodně dole. Ve třetím setu se však karta naprosto obrátila, najednou vycházelo vše a tak není divu, že třetí set byl krátký a hodně jednoznačný. O výsledku zápasu se asi rozhodlo v setu čtvrtém. Ten se naopak stal bitvou o každou rozehru, k vidění byl kvalitní volejbal, obě mužstva poctivě ztrátovala a důležité bylo, že alespoň jednobodový náskok si neustále udržoval náš celek. Na rozdíl dvou bodů se dostal až za stavu 21:19, ale za stavu 23:23 se začínalo znovu. Důležitý blok a úspěšný útok Bláhy znamenal srovnání stavu a obrovskou psychickou vzpruhu v našem celku.

Rozhodující set se od začátku odehrával v naší režii, soupeř neustále jenom dotahoval ale srovnat bodový stav se mu nepodařilo ani jednou. Na světě tak bylo důležité vítězství. A to hned ze dvou důvodů. Jednak se klukům podařilo otočit zápas, který nebyl vůbec jednoduchý a díky vítězství v něm si zajistili pořadatelství prvního turnaje o záchranu, který se bude hrát již 3. a 4. března v domácím prostředí. A ten bude hodně důležitý.

 

Petr Juda zhodnotil celou sérii stručně: „Před zápasem jsem byl skálopevně přesvědčen, že po výkonech v sobotu a v neděli to dneska zvládneme, ale musím přiznat, že po druhém setu už jsem si tak jistý nebyl. Za celou třízápasovou sérii musím pochválit Matěje (Uchytila) a Máru (Zmrhala), který dobře útočil, ale má ještě pořád rezervu na bloku. Každopádně to ale byl především úspěch celého mužstva. Pokud si budeme dávat pozor na vlastní chyby měli by jsme to zvládnout.“

 

Sestava VM:

Slavík, Uchytil, Žák, Zmrhal, Bláha, Krejska, Pešta, Minář, Matějka, Augusta, Sláma, Licek

 

Soupeři našich hráčů v bojích o záchranu tedy budou celky Ervěnic (pořadatel druhého turnaje 10. a 11.3.) a Hradec Králové, kde se bude hrát třetí turnaj 24. a 25.3.

Kalendář akcí

Květen 2012 červen 2012
po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Novinky e-mailem

Pro odběr newsletteru zadejte prosím Váš e-mail.

Počasí