O stavbě bazénu rozhodnou zastupitelé

6. 4. 2011

Petici občanů za vybudování krytého bazénu ve Velkém Meziříčí převzal z rukou její organizátorky Libuše Kotoučkové starosta města Radovan Necid na svém březnovém setkání s obyvateli města.

Podle informace starosty je pod peticí za vybudování krytého bazénu celkem 674 podpisů. „Ale z toho je 540 podpisů z Velkého Meziříčí. Zbytek byli občané Petrávče, Oslavice, Oslavičky, Měřína, Uhřínova, Vídně, Křižanova, Tasova, Rudy, Jabloňova, Borů a Brna,“ dodává R. Necid.

Peticí se zabývala Rada města, která ji vzala na vědomí a předloží ji Zastupitelstvu města i s návrhem tří možných usnesení:

1. Vybudovat krytý bazén.

2. Vybudovat krytý bazén s použitím dotací, podaří-li se je získat.

3. S ohledem na finanční možnosti města krytý bazén zatím nebudovat.

„Za současného stavu skutečně nevím, kde bychom peníze na krytý bazén vzali,“ říká k návrhům na usnesení starosta.

Velkomeziříčští zastupitelé budou o možnosti vybudování krytého bazénu ve Velkém Meziříčí rozhodovat na svém příštím zasedání 19. dubna v koncertním sále Jupiter clubu. Zájemci mohou jejich veřejné jednání navštívit, nebo sledovat přenos z něj na webu města.

Martina Strnadová/Velkomeziříčsko